GRANÜL FİLTRE NEDİR?

Aktif karbon kömürümsü bir yapıda olup  kullanım amacına göre Granül ve toz olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanlarından bazıları su arıtımı, endüstriyel saflaştırma ve hava arıtımıdır. Granül aktif karbon filtre genellikle organik madde kirliliğinde kullanılan ve etki eden bir yöntemdir. Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği de bulunur.  Aktif karbon filtrenin havadaki tozları çekme özelliği de vardır. TV ekranlarımızın siyah kısımlarının bu kadar toz tutmasının sebebi de kullanılan aktif karbondur. Aktif Karbon Filtreler, insan müdahalesine gerek duymaksızın tam otomatik olarak çalışır. Günde 15-20 dakika süre ile otomatik ters yıkama işlemini yapan Aktif karbon filtre bu şekilde kendisini yeniler. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşur. Bu gözenekler sayesinde birçok koku yayan zehirli gazlar, zirai ilaçlar ve kir tutulur. Aktif karbon filtre ile ilgili önemli bir nokta da aktif karbonun bakteri ve organik maddeleri tutması sebebiyle, burada kalan bakteri ve organiklerin, aktif karbonu bir besin gibi kullanıp üremeye zemin oluşturabilecek yapıda olmalarıdır. Bu sebeple su arıtma sistemlerinde kullanılan bu filtrenin 6-8 ay da bir değişimi ve en fazla 1 yıl kullanılması uygun görülür.

Granül Filtre, Granül Filtre Fiyatları, Granül Filtre Fiyat, Granül Filtre Fiyat

GRANÜL FİLTRE NE İŞE YARAR?

Gac filtrelerin çalışma prensibi son derece basittir. Bu filtreler zararlı maddeleri tamamen sudan uzaklaştırır. Fiziksel olarak bu maddeleri bloke etme işlevini yerine getirir. Suyu yarı geçirgen bir zardan filtreler ve ters osmoz teknolojisi ile suyu tüm zararlı maddelerden damıtır. Temiz su elde etmede en ucuz ve etkili yolları arasında yer alır.

Su karbon filtreden geçerken tüm zararlı kimyasallar filtreye yapışır ve su çıkışı daha saf şekilde gerçekleşir. Ancak filtrelerin etkisi suyun akış hızına ve sıcaklık değerlerine göre farklılık gösterebilir. Bununla birlikte aktif karbon filtre düşük basınçlı sularda ve soğuk sularda daha etkili bir sisteme sahiptir. Su arıtma filtresi olarak temiz su elde etmede önemli bir yere sahip olduğu söylenebilir.

Granül Filtre, Granül Filtre Fiyatları, Granül Filtre Fiyat, Granül Filtre Fiyat

Detaylı bilgilendirme ve Fiyat bilgisi almak için hemen iletişime geçin.